Danimarkalı Fliying Tiger, Karaca Grubu’yla birlikte Türkiye pazarına giriyor. Hedef 5 yılda 100 mağazaya ulaşmak

Meltem GÜNAY

Türk tüketicilerini yurt dışında en çok ilgi gösterdiği tasarım markalardan biri olan Danimarkalı perakende grubu Fliying Tiger, Türkiye pazarına Karaca ile birlikte giriyor. Ortaklığı duyurmak için yapılan toplantıda Fliying Tiger Copenhagen Satıştan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jens Aarup Mikkelsen ve Karaca Grup İcra Kurulu Üyesi Sami Hotak ortaklığın yol haritası hakkında bilgi verildi.

BİR ÇOK İLDE AÇILACAK

Sosyal medya üzerinden yapılan duyurulara büyük ilgi gösterildiğini ve herkesin çok heyecanlı olduğunu söyleyen Hotak, “ İlk mağazamızı eylül sonu ekim başı gibi açmayı planlıyoruz. Henüz kesin bir yer belli değil. İlk mağazağadan sonra 45-60 gün içerisinde sayısı 10’a çıkarmayı istiyoruz. Beş yıl içerisinde de Türkiye’deki mağaza sayısını 100’e ulaştırmayı planlıyoruz. Sadece İstanbul değil Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde AVM ve önemli caddelerde bulunacağız. İnternet üzerinden de satışımız olacak” diye bilgi verdi. 800 çalışana ulaşmayı amaçladıklarını da anlatan Hotak, beş yılın sonunda 120 milyon ciroya ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.

EN ÇOK MERAK EDİLEN SORU FİYATLAR OLDU

Hotak, tüketicilerin en çok merak ettiği fiyat politikası hakkında da bilgi verdi. Ürünlerin euro fiyatlarının TL karşılığında satışa çıkarılacağını söyleyen Hotak, “Avrupa’daki fiyat politikasının aynısını sürdürmeyi planlıyoruz” dedi.

TÜRKİYE EN BÜYÜK PAZARLARIMIZDAN BİRİ OLACAK

Mikkelsen de Türkiye’ye gelmekten ve ortaklıktan dolayı çok mutlu olduklarını belirtirken, Türk tüketicisinin dünyanın her yerindeki mağazalarına büyük ilgi gösterdiğini anlattı. Mikkelsen, “Türkiye beş yıl içerisinde dünya genelinde en büyük pazarlarımızdan biri olacak. Buna eminim. Dünya genelinde binden fazla mağaza açmayı düşünüyoruz bunun büyük bir Türkiye’de olacağını söyleyebilirim. Türkiye pazarında çok iyi fırsatlar çıkacak” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x