Uçaklara İşte Böyle Bakıyorlar: Uçar Dediğimiz Uçak O Andan İtibaren Uçar

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün uzman personeli, F4, F5 ve F16 savaş uçakları da dahil olmak üzere tüm hava araçlarının bakımı, Türkiye’nin farklı noktalarındaki ana jet üslerinde titizlikle gerçekleştiriliyor.

UÇAKLAR HER AN UÇUŞA HAZIR

Helikopterler, CN-295 kargo uçakları ve savaş uçakları, uçuş öncesi, uçuş sonrası ve periyodik bakımlardan geçiyor. Uzman personel, “Uçar dediğimiz uçak, o andan itibaren uçar” ilkesiyle hareket ederek her uçağın en ince ayrıntısına kadar kontrol ediyor.

ÖNLEYİCİ BAKIM İLE SORUNLARA YER YOK

Teknik subaylar, uçakların en kısa sürede bir sonraki göreve hazır hale gelmesi için özenle çalışıyor. “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapan” prensibiyle hareket eden ekip, her türlü aksaklığı önceden tespit ederek uçuş güvenliğini en üst seviyede tutuyor.

Bakım faaliyetleri, “Technical Order” olarak adlandırılan teknik emirler çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Bu sayede tüm işlemler standartlara uygun ve hatasız şekilde tamamlanıyor.

Pilotlar, bakım ekibine tam bir güven duyuyor ve bu sayede görevlerine odaklanabiliyor. Her uçuş öncesi ve sonrası titizlikle yapılan bakımlar sayesinde, pilotlar göklerde emniyetle uçabiliyor.

UÇAK BAKIMI 24 SAAT DEVAM EDİYOR

Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü personeli, 7/24 çalışarak tüm uçakların kusursuz bir şekilde hizmet vermesini sağlıyor. Sabahın ilk ışıklarından gün batımına kadar süren bu titiz çalışma, Türkiye’nin hava savunmasının kalbini oluşturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x